Widgetized Sidebar

This panel is active and ready for you to add some widgets via the WP Admin

wszystko o agencji reklamowej

Agencje reklamowe – sfery funkcjonowania

2019.admin.0 Likes.0 Comments

Pod pojęciem agencji reklamowej kryje się szeroko rozumiany wachlarz firm, które trudnią się tworzeniem kampanii reklamowych oraz pojedynczych reklam. Są one przede wszystkim nastawione na to, aby projektować reklamy, które mają promować usługi, produkty, ale też całe marki i przedsiębiorstwa. Do tego służą im rozliczne nośniki, w tym drukowane, telewizyjne, prasowe, radiowe oraz internetowe. Cechą charakterystyczną agencji jest świadczenie gruntownego wsparcia w sferze promocji.
Pierwsza agencja powstała prawdopodobnie w dziewiętnastym wieku. Zgodnie z tym, co utrwaliło się w zapiskach na temat rozwoju mediów i marketingu, była to firma stworzona na obszarze Filadelfii, jaką założył Volney B. Palmet.

Była to pierwsza w historii agencja reklamowa, a jej nadrzędnym celem okazało się zlecanie robienia ogłoszeń w prasie drukowanej, a także ich emitowanie. Poza tym, pracownicy tejże firmy trudnili się również zbieraniem ogłoszeń samodzielnie. Tak zaczął rozwijać się współczesny marketing. Obecnie natomiast reklama jest na tyle silnie rozwinięta, że jak najbardziej jest w czym wybierać, jeżeli chodzi o obszary prowadzonej przez współczesne agencje reklamy. W naszym kraju obowiązuje Klasyfikacja Działalności Gospodarczej. W związku z powyższym, można mówić o agencjach specjalizujących się w projektowaniu, ale też planowaniu reklam. Najczęściej te same podmioty są odpowiedzialne również za umiejscawianie tychże reklam w drukowanych mediach. Dodatkowo mogą występować one w telewizji, radiu, mediach, w sieci.

Autor artykułu:

Categories: agencjareklamy
Kopy Theme . Proudly powered by WordPress . Created by IshYoBoy.com